??Шло 55 февраля. На улице сильнейший снегопад. Все замело. Лета не будет. Всех с Новым годом и с хорошим настроением! Зима продолжается ? Ах да, на календаре — 27 марта.
??It was on the 55th of February. In the street the strongest snowfall. All has filled up. There will not be a summer. Happy New Year and a good mood! Winter continues? Oh yes, on the calendar — March 27.

